Rezervujte si online!
E-mail: vevilach@vevilach.cz Telefon: +420 377 531 680

Vinný list

Francouzská vína

Harmonie de Gascogne - Domaine de Pellehaut Blanc - Gascogne

Nádherné růžové víno z jižní Francie s vůní vanilky a červeného ovoce. Víno s intenzivní chutí Kandovaného ovoce a s dokonalým snoubením kyselinky se zbytkovým cukrem.

590 Kč

Chenin Blanc M de Mulonniere – Anjou AOP

Příjemné víno s výraznou vůní a aroma mandlí, akátového květu, čerstvých hroznů a medu. V chuti je jemné a harmonické s dobrou délkou, která je daná svěžím charakterem odrůdy Chenin Blanc. Je vhodné jako aperitiv, k rybám, asijským či indickým jídlům, ale i k dezertům z ovoce.

Sauvignon Blanc – Vincent Lacour – Val de Loire                                                             

Lacourská doména se svými 26 hektary se sídlem v označení vedle Sancerre pěstuje hrozny a vyrábí vína již 100 let. Sauvignon Blanc z Domaine Vincent Lacour je bílé víno z regionu Touraine v údolí Loiry. Toto víno se obecně hodí k mastným rybám, mořským plodům nebo vegetariánskému jídlu.

590 Kč

 

570 Kč

Chablis 1er Cru Les Lys, Albert Bichot - Bourgogne

Minerální Premier Cru Chablis s úžasnou elegancí, čistotou a s výraznější vůní bílého květu, měkkých hrušek a mořského vánku. V dochuti je patrný lehký dotek dřeva.

1350 Kč

Bourgogne - Pinot Noir-Jean Claude Boisset- Bourgogne                           

Víno má v mládí intenzivní barvu s fialovými odlesky. Vůně nabízí širokou škálu červených plodů s jemným animálním aroma, které s přibývajícím věkem začne převládat. Je dobře strukturované s jemnou tříslovinou v závěru.

980

Gigondas AOC, Domaine  Notre Dame des Palliéres- Jean-Claude Roux                  

80% Grenache a 20% Syrah. Hrozny zrají na vinicích starých kolem 40 let. Podloží vinic je tvořeno pískem  a vápencem, což se odráží i v zemitosti vín. Hrozny jsou sbírány zásadně ručně. Víno má temně rudou barvu. Vůně je pronikavá, kořenitá a připomíná černý rybíz. V chuti je víno plné, hřejivé s tóny zralého červeného ovoce a švestkové marmelády. Doporučujeme k červenému masu, zvěřině, omáčkám a kořeněným pokrmům.

1090

Château Beaumont Cru Bourgeois Haut - Medoc - Bordeaux

Chateau Beaumont je prestižní suché červené víno syté granátové barvy a velice elegantního buketu po drobném lesním ovoci a vanilce. Jeho chuť je plná, vyvážená, dobře strukturovaná, delikátně sametová a krásně zakulacená s dlouhou, příjemnou dochutí. V ústech objevíme zralé červené plody v kombinaci s kořením jako vanilka a pepř, s podtóny hedvábných tříslovin. Doporučujeme podávat k telecímu, jehněčímu, kachním prsům, či všeobecně k červeným masům ve vlastní šťávě nebo omáčce z červeného vína a sýrům holandského typu.

1090 Kč

Chateauneuf du Pape AOC clos de Brusquiéres – Courtil  Thibaut Bourgogne

Grenache, Syrah, Cinsault, Morvédre, Picpoul, Counoise, Terret Noir, Muscardin, Vaccarése, Picardan, Clairette, Roussanne a Bourboulenc. Jeho barva je překrásně a hluboce granátově červená. Vůně je typicky ovocná s aroma kafru,kandovanými černými ostružinami a citronovou kůrou. Jeho chuť je velmi vyvážená s delikátními tóny dřeva a mnoho“tělnatosti a velikosti“. Doporučujeme všechna červená masa, zvěřinu, sýry a pikantně kořeněné pokrmy.

1450 Kč

Chateau Pichon- Longueville Baron, Pauillac – Medoc - Bordeaux

Chateau Pichon Longueville Baron (známé jako Pichon Baron) leží ve vinařské oblasti Pauillac. Víno z Pichon Baron bylo klasifikováno jako jedno z patnácti Deuxiemés Crus v původní klasifikaci vín z Bordeaux roku 1855. Silné víno, velmi elegantní a robustní s ovocným aroma. Hrozny se sklízejí ručně, 20 až 30 dnů kvasí při kontrolované teplotě v nerezových nádržích různých velikostí. Víno pak zraje v dubových sudech 20 měsíců, z toho je 80% sudů nových.


4999 Kč


Světová vína

 

 

650 Kč

Pinot Blanc – Clos des Rochers - Mosel, Luxembursko

100% Pinot Blanc. Sklizeň se provádí ručně a mošt kvasí v malých nerezových tancích nebo v dubových sudech pod tepelnou regulací. Jedná se o velmi elegantní a jemné víno. Je perfektní s uzenými rybami a drůbežím masem.

670 Kč

Sauvignon Blanc – Whitehaven - Malrborough, Nový Zéland

Víno světlé žluto-zelené barvy s vůní a chutí po angreštu, mučence, černém rybízu a s lehkým náznakem jalapeňo papriček, čerstvě řezaných bylinek a citronové trávy. Toto víno je dokonalým doplňkem pro letní saláty, drůbež, ryby a humry.

890 Kč

 

 

520 Kč

Cabernet Sauvignon Gran Reserva - Carmen,Chile

Až inkoustově tmavá červená barva. Bohaté, koncentrované a komplexní víno je kombinací krásné vůně černého rybízu a borůvek, doplněna jemnou vůní hřebíčku, máty a tabáku. Tělnatá chuť po švestkách a ostružinách je krásně doplněná hořkostí čokolády. Zralost a sametová struktura taninů je podpořena krásnou kyselinkou. Celkový dojem je doplněn příjemným nádechem dýmu po dřevěném sudu. Intenzivní chuť je ladně zakončena kávovým nádechem. Víno má skvělou dlouhou dochuť.

720 Kč

Rioja DOC Reserva - Marquès de Riscal, Španělsko

Sytě rubínová barva s nafialovělými odlesky, aroma zralého ovoce s tóny pryskyřice a dubového sudu. V ústech hebká, dlouhotrvající a plná chuť zralého ovoce s dotekem dřeva. Výborné k šunce a jemným sýrům, dušené zelenině a samozřejmě masu, například k nepříliš kořeněným ragú, pečením a červeným masům v omáčce či na grilu.

890 Kč

Malbec Estate, 2016, Doňa Paula – Argentina – Mendoza

Malbec patří mezi velmi oblíbená a příjemně pitelná vína. Jeho plnější styl s vůní zralého černého ovoce a sladkého dřeva je skvěle vyvážen sladkými taniny v závěru. Hrozny pocházejí z vinice v oblasti Altamira ve vinařském regionu Mendoza. Suché.Hrozny pochází z vinice v oblasti Altamira ve vinařském regionu Mendoza.

580 Kč

Creative Block 5, Spier - JAR

Shiraz – Mourvérde - Viognier. Víno s tmavou purpurovou barvou, intenzivní ovocnou vůni tmavého bobulovitého ovoce, švestek se stopou koření, a náznakem dýmu. Jeho jemná krémová chuť v ústech je doplněna tóny dubového sudu. Mimořádně neodolatelné vyzrálé víno.

1150 Kč

Wine Maker‘s Reserve Red - Carmen Chile

Ve víně se zrcadlí vysoká červená barva s malinovými odlesky. Ve vůni má jemný nádech vanilky, černých višní a marmelády z černého rybízu. Cítíme stopy cedru a řebíčku spolu s kořením a tabákem na konci. V chuti je víno velmi bohaté, koncentrované se sametovým charakterem třísel. Elegantní a komplexní červené víno nabízí dlouhý zážitek.

1450 Kč

Moravská vína

Rulandské šedé- víno s přívlastkem pozdní sběr, suché 2016 -  Sedlák

Barva vína je sytě žlutá až zlatá. Vůně je plná, bohatá a ovocná, s tóny hrušek a citrusů. Je zde poznat vyzrálost a kvalitu hroznů. Po ochutnání je víno plné, harmonické, s dlouhou chutí, a jemně zaobalené hroznovým cukrem s pikantním závěrem.Toto Rulandské šedé se fermentovalo v nerezových tancích a poté následně tři měsíce ve velkém dubovém sudu.

480 Kč

Chardonnay   - pozdní sběr – suché – Jindřich Kadrnka                                   

Vinařská oblast Morava, podoblast Velkopavlovická. Víno s nádechem vyzrálého tropického ovoce,zakončené chutí i vůní karamelu a vanilkového lusku

470 Kč

Sauvignon – víno s přívlastkem – pozdní sběr 2016 - suché -  Petr Skoupil

Vinařská oblast Morava, vinařská podtrať Frejúnky. Víno jasné, lehce nazelenalé barvy. Ve vůni luční květy, ořechy a mandle, v chuti krásná minerálnost. Doporučení snoubení s bílým masem, tvrdými sýry, těstovinami, saláty a pokrmy z ryb.

490 Kč

Pálava – jakostní víno s přívlastkem výběr z hroznů ,   polosladké – Hrabal

Víno má intenzivní zlatožlutou barvu. Ve vůni typická kořenitost, tóny čajové růže, medu a rozinek. V chuti nalezneme tóny tropického ovoce a koření. Víno je plné s dlouhou dochutí. Víno vhodně doplní kořenitá exotická jídla, dezert. Můžeme podávat jako sladký digestiv. 

580 Kč

Zweigeltrebe – Barique 2016 – víno s přívlastkem  pozdní sběr - suché – Hrabal    

Fermentace v nerezových tancích a následné zrání v dřevěných sudech typu barrique. Víno temně červené barvy s vůní i chutí červeného rybízu, třešní nebo višní. 12 měsíčním zráním v sudech typu barrique získalo víno bohatý taninový komplex nasládlého dřeva a vanilkového lusku. Hrozny pochází z bio vinice.Doporučujeme jej podávat k sýrům typu Brie a telecímu masu.

540 Kč

Pinot Noir- jakostní víno s přívlastkem pozdní sběr – suché 2016 – Milan Sůkal          

Víno zrálo 13 měsíců ve francouzských dubových sudech. Víno má granátovo rubínovou barvu. Ve vůni se pojí ovocné tóny s ušlechtilými tóny dřeva a kůže. V chuti je dlouhé, harmonické a ušlechtilé. Doporučujeme jej podávat k dušeným hovězím masům a zvěřině. Archivace 5-10 let.

750 Kč

Italská vína

Vermentino di Sardegna DOC 2014, GabbasSardegna

Odrůda je 100% Vermentino, 25 let staré keře

Víno s tóny bílého zlata, jiskrná, brilantní s čistou vůní, která je velice svěží, květnatá, jemně ovocná. Chuť je suchá, kulatá a skvěle vyvážená. Velice čistá, svěží, jemná a lehká. Láká k dlouhým douškům. Doporučuje se pít jako aperitiv, k mořským plodům, salátům a jemným bílým masům.

580 Kč

Pinot Grigio DOC  - Colterenzio - Alto Adige

100% Pinot Grigio Plné, suché, s finesou, s decentní vůní ovoce a dlouhým závěrem. Hrozny pocházejí z vysoko položených vinic v okolí městečka Girlan.

650 Kč

Langhe Arneis DOC , Cordero di MontezemoloPiemonte, Langhe

Jemné svěží bílé víno regionálně typické odrůdy Arneis. Pije se mladé k předkrmům a těstovinám se zeleninou a rybami. Má jemnou květinovou vůni a velice příjemnou chuť. Skvělé bílé i pro celovečerní pití. 

760 Kč

Gavi di Gavi DOCG -  Tenuta San Pietro – Piemonte

100% Cortese

Je zářivé barvy s květnatou vůní, s jemným tónem broskve. Plná a jemná chuť velice jemného aroma. Vynikající k rybám a plodům moře. Víno zraje v nerezových tancích.

690 Kč

Montej Rosé Monferrato Chiaretto DOCG - Villa Sparina - Piemonte

Barbera, Dolceto

Mladé, svěží a příjemné víno s jemnou lososovou barvou, krásnou svěžestí, ovocností a lehkostí. Ve vůni připomíná jemné lesní jahody a zralé ovoce. Velice příjemné a nekomplikované víno s vlastním charakterem.

490 Kč

Rosso di Verrazzano  - Toscana        

Lehké, suché ovocné víno z odrůd Sangiovese, Cannaiolo, Malvasia Bianca a Trebbiano Toscano. Stejné složení jako bylo původní Chianti Classico v dobách Cossima Mediccejského, kdy se přidávaly i bílé odrůdy, zde jich je jen do 10 %. Je velkou vzpomínkou na původní Chianti Classico. Vzpomínkou, která má stále hodně fanoušků. Zraje 10 měsíců ve velkých dubových sudech. 

620 Kč

Chianti Classico DOCG Riserva - Castelo di Verrazzano - Toscana

95% Sangiovese, 5% Cannaiolo Zraje jeden rok ve velkých sudech, poté v láhvi. Tradiční Chianti Classico, tělnaté, vyvážené, šťavnaté, s tóny třešní a koření. Skvělé k salámům, sýrům, pečenému i grilovanému masu.

1200 Kč

Villa Martis Langhe DOC- Marchesi di Gresy - Piemonte

Skvělé elegantní víno lisované z tradičních odrůd Piemonte - Nebbiolo a Barbera. Víno zraje v dubových sudech a poté v lahvi. Má rubínovou barvu, jemnou ovocnou a strukturovanou vůni a elegantní závěr. Snad nejlepší víno sklepa v poměru ceny a kvality.

990 Kč

Barolo Monfalletto DOCGCordero di Montezemolo - Piemonte

100% Nebbiolo Je to moderní styl Barola, které již 4 roky po sklizni překvapí svou elegancí a rovnováhou. Má rubínovou barvu, je sametové s jasným odrůdovým charakterem a komplexností Barola.

1980 Kč

Monprá Langhe Rosso DOC – Conterno Fantino - Piemonte

Monprá je jediné červené víno vinařství vyrobené ze směsi odrůd. Hrozny Nebbiola, Barbery a Cabernetu Sauvignon pochází z vinic v Monforte d’Alba. Intenzivní granátová barva s vysokou viskozitou. Na nose je výrazné, s tóny kůže, černých peckovin, kakaa, koření a koncentrovaných třešní, černého rybízu a moka.V chuti je teplé, pevné s vysokou ovocností a statným taninem. Velice mužné, elegantní a líbivé víno, které nepotřebuje ke své eleganci zrát tak dlouho jako velké Barolo. Vynikající k pečeným masům, zvěřině,grilovaným steakům a vyzrálým sýrům

 

1890Kč

Možnost zakoupení dárkových poukazů v hodnotě 500,- Kč a 1000,- Kč

Restaurace Ve vilách

Lidická 13, 301 00 Plzeň Lochotín

Telefon: +420 377 531 680

E-mail: vevilach@vevilach.cz

Otevírací doba

Pondělí - sobota: od 11:00 do 23:00

Neděle: od 11:00 do 23:00

Buďte s námi také online

Facebook Mapy

Chcete si u nás zarezervovat? Využijte tento formulář!

Jméno a příjmení: *
Telefon: *
E-mail: *
Datum: *
Čas: *
Počet osob: *

Chcete nám ještě něco vzkázat? Máte další přání? Napište je prosím sem:

Informace o zpracování osobních údajů zde »

Přijímáme platební karty

VISA Mastercard JCB card American Express Diners Club International

Partneři restaurace Ve vilách

Pizzerie a restaurace Riegrovka Plzeň Raiffeisenbank a.s.

Naplánujte si k nám cestu!